• Strona domowa
  • Zdjęcia do serialu „Matylda”: utrudnienia w ruchu oraz Skansen "w ogniu"
22:32, 15 września 2023

Zdjęcia do serialu „Matylda”: utrudnienia w ruchu oraz Skansen "w ogniu"

Zdjęcia do serialu „Matylda”: utrudnienia w ruchu oraz Skansen "w ogniu"

W dniach 16 i 20 września oraz 25-26 września, na obszarze Starego Miasta mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Wszystko przez realizacje zdjęć z serialu "Matylda".

W sobotę (16 września) będą niedostępne miejsca parkingowe w Strefie Płatnego Parkowania na ul. Kowalskiej, mianowicie po lewej stronie w zakresie od pl. Zamkowego do ul. Furmańskiej. Miejsca postojowe na parkingu przy ul. Podwale, wchodzące w obszar SPP, także zostaną wyłączone z użytkowania.

Na innych ulicach Starego Miasta ( m.in. Rynek, Ku Farze, Rybna, Złota, Jezuicka) również przewiduje się realizacja zdjęć. Podczas działań ekipy filmowej w tych lokalizacjach również mogą wystąpić utrudnienia w korzystaniu ze Strefy Płatnego Parkowania.

Natomiast w poniedziałek (18 września) w godzinach nocnych na terenie Skansenu będą kręcone sceny filmowe z użyciem materiałów pirotechnicznych. Ogień może być widoczny z trasy szybkiego ruchu. Mieszkańcy proszeni są o zachowanie spokoju, ponieważ działania są w pełni zabezpieczone i kontrolowane, zostały także o nich poinformowane wszystkie odpowiednie służby.

„Matylda” to produkcja historyczno-przygodowa w realizacji Krzysztofa Langa z Marią Kowalską w roli głównej.  Jest to historia młodej dziewczyny, która ukazuje się na tle historycznych wydarzeń, m.in. powstania styczniowego, emancypacji kobiet, emigracji zarobkowej czy też kolaboracji z zaborcami. Ten serial to saga o walce dobra ze złem. Bohaterka to 17-letnia dziewczyna, córką powstańca, zamożnego ziemianina, którego zesłano na Sybir. Matylda to niespokojna dusza, ciekawa świata. Przez swoja buntownicza naturę musi szukać pomocy w majątku na wsi u bliskiej rodziny.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...