• Strona domowa
  • Wielopoziomowy parking ma rozwiązać problem parkowania przy szpitalach
11:00, 23 stycznia 2023

Wielopoziomowy parking ma rozwiązać problem parkowania przy szpitalach

Wielopoziomowy parking ma rozwiązać problem parkowania przy szpitalach

Budowa wielopoziomowego parkingu w okolicach szpitali przy ul. Jachewskiego i Gembala miała zostać zakończona w zeszłym lecie. Jednakże wystąpiły znaczące opóźnienia.

Sytuacja z parkowaniem w okolicach szpitali przy ul. Jachewskiego i Gembala jest prawdopodobnie znana każdemu, kto choć raz odwiedził to miejsce. Do placówek przyjeżdżają pacjenci z całego regionu, dlatego odwiedza je wiele osób. Chociaż szpitale mają własne parkingi, często brakuje tam miejsc, a samochody parkują wszędzie tam, gdzie to możliwe. Z drugiej strony, miejsc na ulicach jest niewiele i są one prawie zawsze zajęte. Sytuację nieco ratują prywatne parkingi znajdujące się na sąsiednich działkach.

Ten problem ma zostać rozwiązany dzięki budowie prowadzonej przez Uniwersytet Medyczny. Chodzi o 7-kondygnacyjny parking, który pomieści prawie 800 samochodów, budowany przy ul. Gebali w okolicach dawnej kotłowni Centrum Symulacji Medycznej. Nieruchomość znajduje się praktycznie naprzeciwko Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego i obok Niezależnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4.

Jak wyjaśnił w zeszłym roku rektor uniwersytetu medycznego, prof. Wojciech Zaluska, nowy obiekt ma zapewnić miejsca parkingowe zarówno dla pracowników uniwersytetu, jak i studentów, ale przede wszystkim ma uzupełnić miejsca parkingowe dla osób przyjeżdżających do obu szpitali. Na realizację projektu budowy zgłosiło się siedem firm z całego kraju, a wybrano ofertę przedstawioną przez Goldbeck z Komornik. Była ona nie tylko najtańsza, ale także proponowała korzystne rozwiązania w postaci wolnej przestrzeni bez kolumn, co miało znacząco ułatwić życie kierowcom.

Prace miały zostać zakończone 27 sierpnia ubiegłego roku. Tymczasem, jak informują kierowcy, parking nadal nie jest gotowy do użytku. Jak się okazało, prace wciąż trwają, a opóźnienie jest spowodowane, jak w wielu podobnych projektach, ogólną sytuacją w branży budowlanej. Chodzi o problemy z dostawami, wzrost cen towarów i usług.

Wszystko to jest związane z warunkami gospodarczymi i wojną na Ukrainie. Niemniej jednak, jak się dowiedzieliśmy, budowa zbliża się do zakończenia. Jak tylko wykonawca zakończy prace, obiekt zostanie przekazany Uniwersytetowi Medycznemu. Dopiero po tym zostanie ustalona data otwarcia parkingu.

(zdjęcie lublin112)

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...