• Strona domowa
  • Polska: Szczepienia w miejscach pracy. Informacja dla pracodawców i pracowników
Szczepionka w miejscu pracy
13:00, 13 kwietnia 2021

Polska: Szczepienia w miejscach pracy. Informacja dla pracodawców i pracowników

Szczepionka w miejscu pracy
Już na poważnie rozważają o szczepieniach w miejscu pracy. Jakie są wstępne ustalenia w tej sprawie?

Już na poważnie rozważają o szczepieniach w miejscu pracy. Jakie są wstępne ustalenia w tej sprawie?

Jeszcze zimą mówiono o tym, że władza zamierza przeprowadzać szczepienia również w miejscach pracy, i wreszcie mamy poważne zapowiedzi. Wczoraj po spotkaniu z ministrem Michałem Dworczykiem i prezydentem Konfederacji Lewiatan Maciejem Wituckim w siedzibie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii wicepremier Jarosław Gowin zadeklarował, że zaczynają się prace nad stworzeniem planu procedury szczepień w miejscach pracy.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni trwać będą konsultacje na temat organizacji tego procesu. Wstępnie wynika, że gdyby chęć zaszczepienia zadeklarowali 500 pracowników, to przedsiębiorca może złożyć podanie i czekać na szczepionkę. Głównym celem teraz jest opracowanie szybkiego i prostego przebiegu procesu dostawy szczepionek oraz wykonania szczepień.

Zapowiada się, że możliwość zaszczepienia się w miejscu pracy nie będzie zależała od rocznika chętnego. Nawet więcej, obejmie ona również współpracowników firm i legalnie zatrudnionych cudzoziemców. Według wypowiedzi władz szczepienia zaczną się w maju. Teraz czekamy na konkretniejsze ustalenia. 

Foto: Pixabay

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Miejsce pracy #Sczepionka w miejscu pracy #Szceoienie #Sczepionka #Narodowy Program Sczepień #COVID-19 #Koronawirus #Polska

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...